Státní veterinární správa z důvodu přibývajících ohnisek ptačí chřipky vyhlašuje mimořádné veterinární opatření s celostátní působností. Všem chovatelům s výjimkou běžců a holubů od středy 14.12.2022 zakazuje chovat drůbež pod širým nebem a nařizuje umístit chované ptáky do budov v hospodářství. Chovatelé, u kterých není možné chovanou drůbež trvale uzavřít, musí alespoň omezit venkovní prostory a minimalizovat kontakt s volně žijícími ptáky.

V sobotu 17.12.2022 jste zváni na vánoční zpívání se skupinou Rezekvítek do kostela sv. Václava v Bosni. Začátek je v 16.hodin. Dobrovolné vstupné bude věnováno dětské nemocnici v Mladé Boleslavi.

Zásaďáci pořádají a srdečně zvou na zásadskou vánoční nadílku v neděli 18.12.2022 v 15.00 hodin pod vánočním  stromečkem na Zásadce. Jako vstupenku si vezměte drobný vánoční dárek, hrneček na svařák a něco dobrého na zub.

Obec Boseň nabízí zájemcům obecní nástěnný kalendář za 180 Kč.